HISTORIA  FIRMY

 

 

                                                                                           zbiorcze-nowe-przyciete-z-ramka-szara

Pomysł na odkurzacz, który nie wymagałby zbiorników na nieczystości, powstał jeszcze na początku lat dwudziestych ubiegłego stulecia. John W. Newcombe wymyślił „separator" - urządzenie oddzielające kurz i drobinki zawieszone w powietrzu od samego powietrza. Leslie H. Green zauważył niezwykły potencjał tego wynalazku, zjednoczył siły z Newcombe by stworzyć „Nocombe Bez Worków".

W 1929 roku, Green utworzył nową korporację nazwaną Rexair, co z języka angielskiego oznacza „Król powietrza" (King of the air). W czasie gdy cały kraj wszedł w czas Wielkiej Depresji (czas załamania koniunktury amerykańskiej po krachu na Wall Street w 1929 roku - przyp. tłum.) Spółka Rexair rozwijała produkcję i marketing swojej Maszyny Czyszczącej.

 

 

rb1

 

 

 W roku 1936 T.Russ Hill przyłączył się do Rexair.

Zainspirowany sposobami czyszczenia ulic w Kentucky wpadł na pomysł zastosowania wody w projekcie Rexair by „złapać i uwięzić" brud i kurz. Innowacja uczyniła produkt Rexair wyjątkowym i ekskluzywnym. Nowym hasłem reklamowym Rexair było: „mokre nieczystości, nie latają!"

Do końca tal trzydziestych ubiegłego wieku Rexair był uznawany za coś o wiele więcej niż tylko odkurzacz. Zdolność urządzenia Rexair do eliminacji pyłu z powietrza uczyniło życie domowe wiele prostszym nie tylko dla alergików, wkrótce profesjonaliści w dziedzinie medycyny zgodnie stwierdzili, że urządzenie Rexair to prawdziwie przełomowy produkt.

 

Do chwili przystąpienia Ameryki do II Wojny Światowej, Rexair znacznie się rozwinął. W roku 1941 połączył się z Martin-Parry Corporation z Toledo w Ohio, dostarczając doskonałych możliwości produkcyjnych.

 

 

rb2

 

 W czasie wojny Rexair i MArtin-Parry instrumentalnie wspierali działania na froncie produkując skrzynie radarowe, wyrzutnie rakietowe oraz elementy wyposażenia statków.

Gdy wojna dobiegła końca, Rexair był doskonale przygotowany do powojennego boomu gospodarczego. Solidnie stworzona firma wkrótce znalazła uznanie gospodarstw domowych. Do końca tal trzydziestych ubiegłego wieku Rexair był uznawany za ooś o wiele więcej niż tylko odkurzacz. Zdolność urządzenia Rexair do eliminacji pyłu z powietrza uczyniło życie domowe wiele prostszym nie tylko dla alergików, wkrótce profesjonaliści w dziedzinie medycyny zgodnie stwierdzili, że urządzenie Rexair to prawdziwie przełomowy produkt.

 rb3

W 1948 roku sprzedaż urządzeń czyszczących Rexair sięgałnęła zenitu. Wynik ten osiągnięto głównie za sprawą młodego sprzedawcy z Owensboro w Kentucky. J.V. Sanders, znany jako „Sandy" zobaczył prezentację Rexair, po czym udał się do Detroit Detroit zamiarem stania się „ najlepszym sprzedawcą firmy w historii".

Wkrótce osiągnął o wiele więcej pomagając Rexair rozrastać się i prosperować. „Sandy" uosabiał możliwości jakie posiadało Rexair i w roku 1953 stał się jednym z pięciu Regionalnych Managerów nowopowstałej organizacji sprzedaży w całym kraju.

 

rb4Rok 1955 był rokiem pionierskiego udoskonalenia projektu urządzenia czyszczącego Rexair. Lśniący i opływowy z nowym silnikiem o mocy dwukrotnie większej od swojego poprzednika. Zarząd Rexair postanowił zmienić nazwę swojego produktu na „Rainbow".

Rexair nadzwyczajnie się rozrósł w wyniku wprowadzenia swojego innowacyjnego produktu oraz za sprawą wspaniałej wizji wdrażanej w życie przez całe stowarzyszenie dealerów, ich Managerów Regionalnych oraz zarządu.

 

Pojawienie się Rexevents w lutym 1959 wydanie oznajmiło, że „WIELKIE MARZENIE SIĘ SPEŁNIAJĄ" Sanders i Spółka nabyli Rexair." J.V. Sanders przejął kontrołę nad Rexair i jego pierwszym postanowieniem było - w pełni rozwinąć Możliwości Rainbow.

Dystrybutorzy Rainbow uzyskali możliwość samodzielnego prowadzenia biznesu, jako właściciele. Dealerzy Rainbow, Managerowie i Dystrybutorzy mogli bezpośrednio osiągać swoje cele: sukces, bezpieczeństwo i nagrody finansowe.

 rb5

Rainbow 1969 Rexair zaprezentował swoją nową, o powierzchni 100000 stóp kwadratowych fabrykę Rainbow Cadillac Rainbow stanie Michigan. Jako rezultat zaangażowania firmy w dalsze ulepszanie produktu, wszedł w życie wcześniejszy pomysł stworzenia dodatkowych Rainbow - między innymi: Power Nozzle i Aqua Mate.

Nowego Rainbow wprowadzono na rynek w roku 1980, główny model nie wymagał zmiany przez kolejne 20 lat! Z nowym silnikiem chłodzącym, Rainbow D3 został pionierem w „mokrym czyszczeniu".

 

Od roku 1947 Rexair posiadał swoje oddziały Rainbow Kanadzie, Meksyku i na Kubie. Jednak dopiero od roku 1980 sprzedaż nabrała iście międzynarodowego wymiaru. Rexair rozwinął międzynarodową sieć sprzedaży i dystrybucji, natomiast Rainbow podlegał modyfikacjom w zależności od specyfiki i wymagań poszczególnych kultur w państwach całego świata.

Rainbow roku 1986 Rexair obchodził swoją złotą rocznicę wprowadzając Rainbow D4 - rezultat pięciu lat planów, ciężkiej pracy inżynierów oraz serii testów. Nowy Rainbow został uznany przez J.V, Sandersa za „najlepszy System Czyszczący na ziemi".

 rb6

W 2001 roku Paul Vidovich wziął na swoje barki zarządzanie Rexair obejmując stanowisko prezesa i CEO, od roku 2002 przejął również obowiązki przewodniczącego zarządu spółki.

Paul rozpoczął karierę w biznesie Rainbow w roku 1971. Energicznie piął się po szczeblach kariery osiągając kolejne sukcesy w sprzedaży bezpośredniej. Jego wybitne umiejętności przywódcze oraz doskonała znajomość firmy przyczyniła się w znaczący sposób do sukcesu w Stanach Zjednoczonych i na rynkach Światowych.

 

Rok 2004 przyniósł najnowsze wcielenie Rainbow, serię e2. W wyniku intensywnych badań naukowych, planowania, dzięki olbrzymiemu kapitałowi sprawiono, że e2 sięgnął najwyższego poziomu mocy i jakości czystości w dziedzinie czyszczenia gospodarstw domowych na świede.

Dzisiaj Rexair jest silniejsze niż kiedykolwiek. Za pomocą stale rozwijającej się sieci sprzedaży, centrum technologiczno-produkcyjnego i doskonałej pracy przywódców Rexair stał się symbolem przyszłości i sukcesu nie tylko dla spółki, ale również dla każdego Dealera i Dystrybutora w światowej rodzinie Rainbow.